Na samym wstępie należy wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była dobra należy mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie kontuzji lub innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zredukować dyskomfort, jednak dodatkowo w błyskawiczny sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na sposób użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 wykorzystujące wiązki lasera. Wykorzystywane są zazwyczaj, aby zminimalizować odczuwanie bólu po skręceniach czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa czy leczenia bóli reumatoidalnych. Laser przekazywany jest wprost na bolesne obszary. Chory dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Stosowane tu pole magnetyczne jest niskiej częstotliwości. Czas zabiegu to jakieś 30 minut. Wykorzystywany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz system odpornościowy i wpływa na obniżenie dyskomfortu. Pacjent kładzie się na leżance, nad jaką przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W okresie zabiegu chory nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest też stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na mokrym waciku, aby podnieść przewodnictwo prądu. Wykorzystywany prąd to około 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Stosowana jest przeważnie do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Umożliwia ona również na ograniczenie stanów zapalnych w systemie. Czas zabiegu to około 15 minut, w okresie jakiego klient odczuwa małe mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, jaki w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To wyjątkowa głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w czasie tego zabiegu to chociażby -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zwykle Sollux. Wykorzystuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która naświetla dane miejsca na ciele. Okres trwania zabiegu to jakieś 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii świetnie sprawdzają się przy kłopotach dermatologicznych, naświetlaniu zatok przynosowych także w czasie leczenia rozmaitego typu urazów.

Jak rozumiemy sprzęt do fizykoterapii pełni dużą rolę w znakomitym także błyskawicznym leczeniu. Dlatego wyposażając swój gabinet winniśmy nabyć aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, jaki nam i klientom będą służyły przez lata.