Stół stacjonarny do masażu to najbardziej pożądane urządzenie w pracy fizjoterapeutów. Używane są głównie w czasie rehabilitacji po kontuzjach. Możemy na nich zrealizować zabiegi terapeutyczne z poziomu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, jaki będzie niezmiernie nam odpowiadał i jaki będzie dopasowany do rodzaju przeprowadzanych zabiegów. Warto więc poznać atuty i wady, które posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie powinno się określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do pacjentów.
Możemy tu wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, posiada dużo funkcji. Jednak jest on o znacznie bardziej wygodny dla pacjenta i specjalisty. Jeżeli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najlepszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej wygodny dla pacjenta. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko potrafisz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, jacy wykonują zabiegi domowe.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć ponad możliwość regulacji wysokości. Jest to niesamowicie istotne w wypadku rehabilitanta, jaki musi posiadać odpowiednio ustawioną wysokość do pracy z pacjentem. Skutkuje to na skuteczniejszą jakość pracy, lecz jednocześnie na wydajniejszą pracę z klientem.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości rozgrywa się za pomocą specjalnej korby, która zawsze położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Dlatego jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów lekarskich.


Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla pacjenta i fizjoterapeuty.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie kupowane przez kliniki i innowacyjne gabinety. Cieszą się wielkim zainteresowaniem. Za pomocą pilota pozwala na dobrą i błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją też łatwo regulować w czasie pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu zamówimy zależny też od kwoty, którą dysponujemy. Wiele z nich potrafimy dostać w podstawowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały użyte w bazowej wersji są mniej wytrzymałe i ich gama odcieni jest dużo mniejsza. Jak możemy zobaczyć wybór jest rzeczywiście duży. Najkorzystniej jeżeli dobierzemy taki, który spełni nasze wymagania. Praca dla nas i klienta będzie przyjemna.