Każdy kto zamierza prowadzić swój gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim zarabiać przez wiele lat również jest on potrzebnym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą posiadać one odpowiednią budowę i parametry odpowiadające zarówno fizjoterapeutom jak również pacjentom. Każdy z nich ma minusy jak i zalety więc jego nabycie winno być przemyślany. Im większe umiejętności rehabilitanta, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na wstępie powinniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to powinno się zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym przypadku nie jest dosyć ważna. Należy tu zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice przeprowadza masaż więcej niż jeden masażysta. Stoły do masażu przenośne muszą wyróżniać się przede wszystkim niewielka wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w budynku jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Zatem jego ciężar jest tutaj niezmiernie ważna. Ważne jest abyś mógł także złożyć stoły do masażu, zapakować w odpowiednią torbę i szybko przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą wyjątkowo trwałe i praktyczne, jednak będzie nam je trudno przetransportować. Zatem kupując wybrany model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu drewniane czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, więc takie stoły będą doskonale sprawdzały się w terenie. Są one także odporne na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy napotkać w SPA. Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który idealnie wpasuje się we wnętrze eleganckie, lecz także i klasyczne. Ich jedynym minusem jest całkiem duża waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego miejsca może sprawić trudność.

Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie powinno się wspomnieć, że potrafimy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej komfortowa, jednak stoły są o wiele tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo występuje w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona najbardziej wygodna, jednak także droga. Dzięki niej potrafisz swobodnie regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Dużą cechą jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej prawdzie im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Standardowo mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być też komfortowa dla klienta, aby wygodnie na nim leżał także w czasie masażu nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu występują w wielu konfiguracjach. Jest ich na rynku niesłychanie dużo. Zatem nasz wybór skrupulatnie przemyślany.